• Wide screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • red color
 • orange color
 • green color
 • blue color
 • yellow color
 • white color
Szkolny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Szczygieł   
piątek, 13 lutego 2009 19:48

Kolejny już raz spotykamy się na konkursie przedmiotowym
„Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego".

Najmłodsi uczniowie z klas II - III szkoły podstawowej w dniu 27. 01. 2009 r. przystąpili do kolejnego konkursu przedmiotowego. Tym razem najzdolniejsi i chętni uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości zasad interpunkcji oraz zasad ortograficznych obowiązujących w naszym rodzimym języku. Była to już IX edycja konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Do eliminacji szkolnych, które rozpoczęły się o godzinie 10.00, przystąpiło 42 uczniów z klas II - III. Przez 90 minut uczniowie wykonywali zadania konkursowe, na które składały się: pisanie ze słuchu, test oraz zadanie dodatkowe. Spośród wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, Komisja Szkolna w składzie: Kaziród Anna oraz Gamrot Jolanta - nauczycielki odpowiedzialne za przeprowadzenie konkursu, wyłoniły 3 kandydatów (Kazibut Mateusz, Hetmańczyk Natalia, Kurach Karolina) z największą ilością zdobytych punktów do etapu gminnego.
Po ostatecznej weryfikacji prac, której dokonała Komisja Gminna, do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 3 uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się wysokimi umiejętnościami w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych. Są to:
 Kazibut Mateusz - uczeń klasy II a, zdobywca I miejsca i tytułu: „Mały Mistrz Ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu". (opiekun: Szczygieł Maria);
 Hetmańczyk Natalia - uczennica klasy III b, zdobywczyni II miejsca i tytułu: „Mały Wicemistrz Ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu".(opiekun: Wolańska Jadwiga);
 Kurach Karolina -uczennica klasy III b, zdobywczyni III miejsca i tytułu: „Mały Wicemistrz Ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu".(opiekun: Wolańska Jadwiga);

Gratulujemy najmłodszym zwycięzcom, jednocześnie życzymy Im POŁAMANIA PIÓRA w następnych etapach konkursu, a te już niebawem:
06. 03 2009 r. - eliminacje gminne
17. 04. 2009 r. - eliminacje powiatowe

Opiekunowie konkursu:
Kaziród Anna
Gamrot Jolanta

 

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2009 20:09